Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Taisyklės Suprantu

Kaip apsaugoti medieną?

1. Mediena sveika (sena ar šviežia), ji nėra pažeista ir reikia ją apsaugoti? 

Nuvalyti nuo nešvarumų, jei buvo dažyta ar lakuota – mechaniškai nuvalyti plėvelės likučius ir du kartus padengti ASEPAS-2 (tvoroms, kuolams, terasoms, skiedroms) arba ASEPAS-1 (dailylentės, pirtys, grindys, gegnės, sijos). 

 

2. Mediena (viduje ar lauke) yra pažeista ją graužiančių vabzdžių (medžio kirmėlių, kinivarpų ...) be grybelio ar pelėsio? 

Nuvalyti nuo nešvarumų, jei buvo dažyta ar lakuota – pašalinti senų dažų likučius, ir tris kartus padengti ASEPAS-1 ar ASEPAS-2, po 2-3 metų patikrinti medieną ir pakartoti procedūrą, jei tai yra reikalinga. 

 

3. Mediena (taip pat tinkas, mūras) paveikta ekstremalios aplinkos: pažeista medieną graužiančių vabzdžių, grybelių ir pelėsių? 

Sausai nevalyti! Iš karto paviršių nuplauti BERŽU ar BIOSEPU. Medienos (mūro, tinko) paviršiai, kuriuose matomi grybelio arba palėsio pakenkimai, turi būti pašalinti 0,5 m aplink pažeidimo vietą ir pakeisti nauja, impregnuota BERŽU, mediena. Tai yra būtina, norint išvengti tolimesnio grybo plitimo. Jei ant mūro yra grybiena, tinkas turi būti pašalintas, sujungimai nuskusti (nugramdyti) ir visa grybiena pašalinta, po to mūrą būtina lengvai apdeginti žibaline lempa ir apdoroti BIOSEPU. 

 

4. Mediena sena ar šviežia, bet blogai sandėliuota, vietomis pajuodusi, pamėlynavusi, bet mechaniškai tvirta? 

Medieną (sijos, gegnės, dailylentės, tvoros, terasos, pirtys, lauko baldai, pavėsinės) apdoroti BERŽU, kuris sunaikins visus pelėsius, grybelius, įsiskverbs giliai į medieną, sugrąžins natūralią medienos spalvą.